تماس با ما
بوی بد بینی بعد از عمل بینی
20 شهریور, 1401 0

بوی بد بینی بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از انواع عمل هایی است که به مراقبت بسیار زیادی نیاز دارد. و اگر مراقبت ها به درستی انجام نشود، یکی از مشکلاتی که به وجود می اورد بوی بد بینی بعد از عمل بینی است. و ممکن است تا مدت ها این عارضه همراه بیمار باشد. و احساس ناخوشایندی را به وجود آورد. یکی از دلایل اصلی بوی بد بینی ممکن است از عفونت بینی باشد. همچنین وجود تورم، لخته خون و پوسته در بینی نیز می تواند از عوامل بوی بد بینی باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با عارضه بوی بد بینی و اقداماتی در جهت رفع آن بیشتر آشنا شویم.

 

بوی بد بینی بعد از عمل بینی

 

مهمترین علل بوی بد بینی بعد از عمل بینی

مهم ترین عواملی که باعث ایجاد بوی بد بینی بعد از جراحی بینی هستند، عبارتند از:

عفونت بینی

یکی از اصلی ترین علت بوی بد بینی عفونت و ویروس سینوس و مشکلات التهاب سینوس است. بعد از جراحی معمولا سوراخ های بینی کوچک تر می شوند و انتقال هوا در بینی کمتر صورت می گیرد. و باعث تجمع مخاط در بینی می‌ شود.

نخ بخیه

یکی دیگر از دلایل بوی بد بینی نخ بخیه است. اگر نخ بخیه جذبی نباشد، ممکن است با گذشت زمان باعث ایجاد بوی بد در بینی شود. اما جای نگرانی نیست. زیرا با شستشوی بینی این نخ ‌ها به خودی خود می ‌افتد.

ماندن لخته خون و ترشح در بینی

بعد از عـمل جراحی، ماندن لخته‌ های خون و ترشحات بینی موجب بوی بد در آن می شود.برای رفع این مشکل لازم است حفره بینی را با سرم نمکی و گوش پاک کن آغشته به آب و نمک شستشو دهید.

نوع جراحی

در برخی موارد لازم است جهت رفع گرفتگی بینی قسمتی از بینی را سوزاند. این کار ممکن است باعث باقی ماندن بافت مرده یا مخاط در بینی شود و در نهایت بوی بدی را به وجود آورد.

درمان بوی بد بینی

اگر بوی بد بینی تا مدتها بعد از عمل روی فرد باقی ماند، باید به درمان روی بیاورید. برای رفع این مشکل دو راهکار وجود دارد که بعد از جراحی لازم است انجام دهید.

  1. بعد از جراحی مطابق با دستور پزشک به خوبی و مرتبا بینی خود را با سرم شست و شو دهید.
  2. مصرف آنتی بیوتیک‌ هایی که توسط پزشک تجویز شده است را پشت گوش نیندازید. به تمام نکاتی که پزشکتان توصیه کرده عمل نمایید.

 

دکتر مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراح بینی گوشتی جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی گوشتی جراحی ترمیمی بینی جراحی فک جراحی پلاستیک دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی عمل زیبایی بینی فک و صورت مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی ورزش بعد از جراحی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی