تماس با ما
مدت زمان عمل بینی چند ساعت است؟
3 آذر, 1400 0

مدت زمان عمل بینی چند ساعت است؟

افرادی که قصد دارند جراحی بینی انجام دهند، ممکن است با سوالات مختلفی در ذهن خود روبرو شوند. مثلا اینکه مدت زمان عمل بینی چند ساعت است؟ دوره نقاهت بعد از جراحی چند روز است؟ بعد از جراحی چقدر زمان نیاز دارد تا از بیمارستان ترخیص شویم؟ زمان بهبودی بینی به طور کامل چقدر طول می کشد؟ و سایر سوالات مربوط به جراحی بینی… در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را دریافت کنید.

 

مدت زمان عمل بینی چند ساعت است؟
دکتر مسعود یزدانی جراح بینی در تهران

مدت زمان عمل بینی به چه چیزی بستگی دارد؟

نوع بینی

نوع بینی تاثیر مستقیم بر مدت زمان جراحی دارد. بطور مثال بینی های گوشتی از بینی های استخوانی زمان برتر هستند. یا بینی هایی که غضروف ضعیفی دارند، و نیاز به پیوند غضروف دارند، زمان بیشتری برای جراحی نیاز دارند.

نوع جراحی

برای جراحی بینی دو روش وجود دارد. روش جراحی باز و روش جراحی بسته. اینکه جراحی با روش باز انجام شود یا روش بسته در زمان جراحی تاثیرگذار است. و همینطور اگر جراحی ترمیمی باشد، اینکه توسط همین پزشک و عوامل آن جراحی انجام شده باشد یا خیر نیز در مدت زمان جراحی تاثیر زیادی دارد.

مهارت جراح

 بدیهی است که هر چه جراح بینی ماهرتر باشد در مدت زمان کمتری می تواند بینی را جراحی کند.

بی هوشی عمل بینی چند ساعت است؟

قبل از شروع جراحی، فرد بطور کامل بی هوش می شود. و در زمان عمل مرتب نبض و علائم حیاتی بیمار چک می شود. پزشک متخصص بی هوشی در طول عمل حضور دارد تا شرایط بی هوشی را مهیا کند و اگر مشکلی پیش آمد، رفع کند. بعد از اتمام عمل بلافاصله به هوش می آید و به بخش ریکاوری منتقل می شود. مدت زمان لازم برای بی هوشی دو تا سه ساعت است. البته این زمان به مدت زمان جراحی بستگی دارد.

بهبودی کامل عمل بینی چقدر زمان می برد؟

زمان طول درمان برای عمل بینی تا مدتی است که آتل در بینی قرار دارد. در عرض یک هفته پس از جراحی می توان آتل را برداشت و پس از آن لازم است تا یک ماه تمامی مراقبت های بعد از عمل را به درستی رعایت کنید. اما اینکه دقیقا چه زمانی به نتیجه درست در خصوص جراحی بینی می رسیم، حدودا شش ماه تا یکسال زمان می برد. البته این زمان برای بینی های گوشتی و استخوانی متفاوت است. بطوری که مشخص شدن نتیجه عمل بینی گوشتی حداقل یکسال ممکن است طول بکشد.

فصل مناسب برای عمل بینی

پاسخ به این سوال که چه فصلی برای جراحی بینی مناسب است، کاملا شخصی می باشد. و باید با در نظر گرفتن شرایط خود و مشورت با پزشک متخصص این تصمیم را بگیرید. اما به طور کلی برخی از عواملی که می توانند در انتخاب فصل مناسب برای عمل بینی تأثیر داشته باشند، عبارتند از:

شرایط آب و هوایی

هوای سرد یا گرم ممکن است بر روی ورم، التهاب، خونریزی و بهبود زخم های ناشی از جراحی بینی تأثیر داشته باشد. هوای سرد ممکن است باعث کاهش ورم و خونریزی شود، اما همچنین ممکن است خطر سرماخوردگی و عفونت را افزایش دهد. هوای گرم ممکن است باعث افزایش ورم و خونریزی شود، اما ممکن است خطر آلرژی و تحریک پوست را کاهش دهد.

تابش نور خورشید

تابش مستقیم نور خورشید ممکن است باعث اختلال در روند بهبود زخم های ناشی از جراحی بینی شود و موجب تیرگی یا قرمز شدن پوست بینی گردد. بنابراین پس از جراحی بینی باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز کرده و از کلاه، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.

تعطیلات

تعطیلات ممکن است فرصت مناسبی برای جراحی بینی باشد، زیرا می توانید زمان بیشتری را برای استراحت و بهبود نقاهت خود صرف کنید. همچنین ممکن است در تعطیلات فشار روحی و روانی کمتری داشته باشید.

پوست

نوع پوست شما هم ممکن است در انتخاب فصل مناسب برای جراحی بینی نقش داشته باشد. اگر پوست حساس و نازک دارید، بهتر است در فصول سرد جراحی بینی انجام دهید، زیرا پوست حساس در فصول گرم به راحتی تحت تأثیر قرار می گیرد. اگر پوست چرب دارید، بهتر است در فصول خشک جراحی بینی انجام دهید، زیرا پوست چرب در فصول مرطوب ممکن است باعث افزایش ترشح چربی و عفونت شود.

 

 

 

علت تاخیر در هوشیاری بعد از جراحی بینی

تاخیر در هوشیاری بعد از جراحی بینی ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. برخی از این عوامل عبارتند از:

زمان بازگشت به هوش بعد از بیهوشی کلی ممکن است به نوع داروهای استفاده شده، وزن و سن فرد، حساسیت به دارو و وضعیت سلامت کلی فرد بستگی داشته باشد. اما معمولا زمان بازگشت به هوش بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه پس از پایان جراحی است.

میزان خونریزی نیز ممکن است باعث کاهش فشار خون، کم خونی، سرگیجه و تاخیر در هوشیار شدن شود.

بنابراین جهت پاسخ به سوال مدت زمان عمل بینی چند ساعت است نمی توان به دنبال یک پاسخ مشخص بود.

 

دکتر مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

 

 

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در کرج بهترین جراح فک و صورت در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراح بینی گوشتی جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی فانتزی جراحی بینی گوشتی جراحی فک جراحی پلاستیک دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی ورزش بعد از جراحی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی