تماس با ما
نحوه عمل بینی
16 مهر, 1399 0

نحوه عمل بینی

نحوه عمل بینی با توجه به نوع بینی و شرایط آن متغیر است. جراح با توجه به شرایط بینی، نوع ایراد و عارضه و همچنین درخواست بیمار اقدام به جراحی بینی کرده و بهترین شکل بینی را ایجاد می کند. برای رسیدن به این هدف، مراحل مختلفی باید طی شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

نحوه عمل بینی

مراجعه به جراح و معاینات اولیه

برای اینکه بینی خود را عمل کنید نیاز به مراجعه به جراح مورد نظر و معاینات دقیق از چهره و بینی شماست. در ابتدا جراح از شما سوالاتی مبنی بر دلایل شما برای جراحی می پرسد. سپس بینی و صورت را معاینه کرده و بهترین فرم بینی را با توجه به نظر خود شما معرفی می کند. در این مرحله، نوع بینی مشخص خواهد شد.

انجام آزمایشات مختلف

پس از اینکه توسط پزشک معاینه شُدید می بایستی آزمایشات متنوعی بسته به شرایط جسمانی شما انجام شود که البته تمامی آنها برای همه واجب نیست:
– آزمایش خون برای بررسی میزان هموگلوبین
– عسکبرداری از قفسه سینه برای کسانی که بیماری های تنفسی دارند
– تست بارداری در مورد زنانی که مشکوک به حاملگی هستند
– الکتروکاردیوگرافی برای افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند
– آزمایش روانی برای افرادی که ممکن است مبتلا به برخی بیماری های اعصاب و روان باشند.
با توجه به شرایطِ شما، یک یا چند عدد از این آزمایشات تجویز می شود که این موارد از نکات مهم در مراحل و نحوه عمل بینی هستند.

نحوه عمل بینی استخوانی

بینی استخوانی به دلیل صاف بودن تیغه، جراحی راحت تری نسبت به بینی گوشتی خواهد داشت. ابتدا جراح برشی زیر بینی و بین دو سوراخ ایجاد و پوست را به بالا بر می دارد. سپس اقدام به برش و حذف تیغه و قوز روی بینی و همچنین اصلاح غضروف نوک بینی می کند. این مراحل سبب ایجاد تغییراتی جذاب مانند صاف شدن یا سربالا شدن بینی می شود.

نحوه عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی کمی پهن تر است و غضروفی ظریف تر دارد به همین دلیل جراحی آن مقداری سخت تر و حساس تر خواهد بود. در این جراحی هم، جراح معمولاً با استفاده از جراحی باز ابتدا با برشی بین دو سوراخ بینی، پوست را به سمت بالا برداشته و نسبت به ترمیم غضروف بسیار ظریف بینی و همچنین زیباسازی استخوان اقدام می کند.
در مجموع، جراحی بینی و شیوه انجام آن می تواند نتیجه ای مطلوب برای بیمار ایجاد نماید.

 

دکتر  مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

 

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در کرج بهترین جراح فک و صورت در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراح بینی گوشتی جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی فانتزی جراحی بینی گوشتی جراحی فک جراحی پلاستیک دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی ورزش بعد از جراحی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی