تماس با ما
بوتاکس
18 آذر, 1398 0

بوتاکس

بوتاکس روشی تزریقی برای جوان ساختن پوست است. بوتاکس را نوعی عمل جراحی بینی به شمار می برند و معمولا در صورت کاربرد دارد. تزریق بوتاکس در صورت ، پیشانی ، لب ، گردن ، ابرو و .. انجام می شود. در این مطلب هر آنچه در مورد بوتاکس باید بدانید را خواهیم گفت.

 

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک نوع عمل جراحی زیبایی معروف می باشد. امروزه بسیاری از افراد معروف برای داشتن ظاهری جوان از بوتاکس استفاده می کنند. بوتاکس از ترکیبات سمی با عنوان بوتولیوم بوجود می آید. نحوه انجام  به این گونه است که در زیر پوست تزریق شده و باعث فلج شدن عضلاتمحل مورد نظر می شود. بنابراین تزریق بوتاکس باعث از بین رفتن چین و چروک ها شده و ظاهر فرد را جوان تر می کند.

محل های استفاده از بوتاکس در بدن

بوتاکس معمولا در مناطقی از بدن استفاده می شود که عضلات آن کارایی چندانی نداشته باشند. زیرا تزریق بوتاکس باعث فلج شدن عضلات بدن می شود. متداول ترین جاهایی که تزریق انجام می شود اطراف چشم ها، میان دو ابرو، بین چین و چروک های پیشانی  می باشند.

تزریق بوتاکس در گردن

در گردن ماهیچه ای بنام پلاتیسما وجود دارد که به پوست گردن چسبیده است. هر چه سن بالاتر می رود این ماهیچه هم بزرگتر و ضخیم تر می شود. همین باعث می شود که در گردن فرد خطوط و چروک هایی ایجاد شود و فرد را مسن تر نشان دهد. از آنجا که بوتاکس باعث شل شدن و از کار افتادن ماهیچه ها می شود، در این ناحیه نیز می توان تزریق بوتاکس انجام داد. از این رو تزریق بوتاکس به ماهیچه ی پلاتیسما باعث صاف و سفت شدن و درنتیجه جوان تر شدن گردن فرد شود.

بوتاکس در چه افرادی لازم است؟

تزریق بوتاکس باید در کسانی انجام شود که واقعا به آن نیاز دارند. اصلا منطقی نیست که افراد جوانی که اصلا نیاز به تزریق بوتاکس ندارند آنرا انجام دهند. عمل زیبایی بوتاکس باید در کسانی انجام شود که صورتشان دارای چین و چروک بوده و سن آنها بیشتر نشان داده می شود. با تزریق بوتاکس این افراد هم به ظاهر مطلوب خود می رسند و هم اینکه اعتماد بنفس پیدا می کنند.

زمان اثر کردن بوتاکس

زمان اثر کردن بوتاکس از همان لحظه شروع تزریق آغاز می شود. فردی که تزریق بوتاکس می کند چند روز طول می کشد تا ورم های صورتش بهبود یابد. البته باید گفت حدود چند ماه طول می کشد که بوتاکس اثر کند و به حالت مورد نظر برسد. مدت زمان اثر نهایی بوتاکس به دلیل عملکرد جدیدی که عضله پیدا کرده کمی طول می کشد.

نکات قبل و بعد از تزریق بوتاکس

قبل و بعد از انجام بوتاکس لازم است به نکاتی توجه شود تا حداکثر نتیجه را گرفته و عوارض آن را به حداقل رساند.

 

نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس باید رعایت شود

مانند هر عمل دیگری که قبل از انجامش نکاتی را باید انجام داد، قبل از تزریق بوتاکس نیز باید نکاتی را رعایت کرد.  از جمله نکاتی که فرد قبل از تزریق باید انجام دهد عبارتند از

10 روز قبل از تزریق بوتاکس باید مصرف دارو های مسکن را قطع کرد.

در صورت لزوم از استامینوفن و ویتامینE البته با مشورت پزشک می توان استفاده کرد.

در صورت سرما خوردن بیمار عمل بوتاکس به زمانی دیگر موکول شود.

به خانم ها توصیه می شود روز تزریق بوتاکس از آرایش کردن خودداری کنند.

در صورت ابتلا به بیماری خاص آنرا با پزشک در میان بگذارید.

در صورت حساسیت داشتن به داروی بی حسی با پزشک در میان گذاشته شود.

 

مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس هم همانند دیگر عمل های زیبایی دیگر نیاز به مراقبت های بعد از عمل دارد. با انجام دادن یا ندادن این اعمال می توان به بهبود یافتن نتایج حاصل از تزریق بوتاکس کمک کرد. تا چند ساعت بعد از بعد از تزریق بوتاکس کارهای زیر را انجام ندهید.

1- به صورت آب نزنید

2- آرایش نکنید

3- به سمت پایین سر خم نکنید

4- تا چند ساعت دراز نکشید و نخوابید

5- از خارش و ماساژ محلی که بوتاکس تزریق شده است بپرهیزید.

6- از عینک آفتابی استفاده نکنید

7- از استعمال دخانیات و مصرف الکل بپرهیزید.

 

پس از تزریق بوتاکس تا چند روز از کارهای سنگین خودداری شود. هرچه استراحت در این مدت بیشتر باشد بهتر است. بعد از تزریق بوتاکس اگر تا چند روز در صورت التهاب ادامه داشت می توان از کمپرس های یخ استفاده کرد، البته بهتر است با مشورت پزشک انجام شود. پس از تزریق بوتاکس تا پنج شب زیر سر بیمار برای خوابیدن بلند باشد.

 

فرق تزریق بوتاکس و تزریق ژل

همان طور که بیان کردیم تزریق بوتاکس با عضله ها کار دارد و آنها را از کار می اندازد و از این رو باعث از بین رفتن چین و چروک ها می شود. اما تزریق ژل همان طور که از نامش معلوم است ماهیت پر کننده دارد و باعث حجم دادن به محل های مورد نظر را دارد. مکانهایی که تزریق ژل و تزریق بوتاکس صورت می گیرد می تواند با هم متفاوت باشند.

 

از نظر پزشکی چه کسانی نباید از بوتاکس استفاده کنند؟

همانند همه عمل های جراحی در تزریق بوتاکس نیزباید توجه شود که چا افرادی مجاز به انجام آن نیستند. از جمله افرادی که نمی توانند تزریق بوتاکس کنند می توان به افراد مبتلا به اختلالات عضلانی، افراد مبتلا به اختلالات عصبی، افرادی که عفونت در بدن به ویژه در ناحیه تزریق بوتاکس دارند، افراد دارای تبخال، افرادی که سیستم دفاعی بدنشان ضعیف است و خانم های باردار و زنانی که بچه شیر میدهند اشاره کرد.

 

کاربرد های غیر زیبایی بوتاکس

بسیاری از افراد تصور می کنند که تزریق بوتاکس فقط جنبه ی زیبایی دارد. اما باید گفت که در موارد غیر از زیبایی هم می توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. از جمله مواردی که تزریق بوتاکس برای کارایی استفاده می شود شامل درمان اسپاسم ماهیچه های بدن از جمله صورت، پرش و افتادگی پلک، تیک و انقباض گردن و… می باشند.

 

خطرات بوتاکس

بوتاکس به دلیل اینکه در دوز پایین تجویز می شود نمی تواند خطری را به همراه داشته باشد. بوتاکس فقط ناحیه ی تزریق شده را تحت تاثیر قرار می دهد و فقط ماهیچه های آن نقطه را فلج می کند. البته تزریق بوتاکس برای افرادی که توصیه شده استفاده نکنند می تواند خطرناک باشد.

 

عوارض تزریق بوتاکس

می توان گفت تزریق بوتاکس عوارض جانبی خاصی ندارد. اما در صورت زیاد تزریق کردن بوتاکس و یا تزریق بوتاکس برای مشکلات عملکردی عضلانی ممکن است فرد دچار مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی، ضعف در عضلات، ضعف در تکلم، مشکل در بلعیدن غذا و مشکل در ادرار و یا ایجاد یبوست شود.

 

سن تزریق بوتاکس

از نظر قانونی افراد می توانند از سن 20 به بالا از تزریق بوتاکس استفاده کنند. در افراد مسن نیز با تایید پزشک و گرفتن آزمایش های مختلف می توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. البته درست است که افراد بالای 20 سال می توانند تزریق بوتاکس کنند، اما بهتر است کسانی تزریق بوتاکس کنند که واقعا از لحاظ زیبایی و یا کارایی بدن به آن نیاز دارند.

 

زمان تزریق بوتاکس

مردم فکر می کنند تزریق بوتاکس طولانی و طاقت فرسا می باشد، اما باید گفت که مدت زمان انجام تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه می باشد و فرد پس از مدت کوتاهی مرخص می شود.

برچسب ها

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در کرج بهترین جراح فک و صورت در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراح بینی گوشتی جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی فانتزی جراحی بینی گوشتی جراحی فک جراحی پلاستیک دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی ورزش بعد از جراحی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی