تماس با ما
جراحی فک
18 آذر, 1398 0

جراحی فک

عمل جراحی فک برای رفع نواقص فک بالا یا پایین و یا دندانها استفاده می شود. هدف استفاده از عمل جراحی فک علاوه بر موارد درمانی می تواند برای اهداف زیبایی نیز باشد. رشد فک برخی افراد کم یا زیاد بوده است و شکل و تناسب صورت را برهم زده است. این افراد مورد عمل جراحی زیبایی فک قرار می گیرند. در این مطلب به جراحی فک ، پیامدهای احتمالی آن و اقدامات و مراقبت های پس از عمل می پردازیم.

 

 

عمل جراحی فک چیست؟

جراحی فک یا ارتوگناتيک یک جراحی مشکل است. این جراحی برای رفع نواقص فک و دندان ها انجام میگیرد. عمل جراحی فک برای افرادی که در جویدن غذا، صحبت کردن و نفس کشیدن مشکل دارند توصیه می شود. ارتوگناتيک به معنای صاف کردن فک می باشد. و این اصطلاح برای جراحی فک نیز استفاده می شود. پزشک جراح فک علاوه بر رفع مشکلات ناحیه صورت و فک بیمار به زیبایی ظاهری او نیز کمک میکند. جراحی فک برای رفع نقص های ظاهری دندان ها و فک که با ارتودنسى رفع نمی شوند کاربرد دارد. این ناهنجاری های ظاهری می تواند مادرزادى باشد و یا فرد در سن رشد دچار این اختلالات شده است.

عمل جراحی فک برای چه افرادی نیاز است؟

افرادی که به جراحی فک نیاز دارند دارای علائمی هستند از جمله این علائم می توان به نامتقارن بودن صورت، عدم تعادل و قرارگیری دندان ها بر روی هم،اختلال در تنفس و گفتار، داشتن درد در ناحیه فک، رشد غیر طبیعی فک بالا و پایین و اختلال در جویدن غذا اشاره کرد. به افرادی که برای جراحی فک مراجعه می کنند ابتدا ارتودنسى توصیه می شود و در صورتی که مشکل فرد با ارتودنسى حل نشود عمل جراحی فک انجام می گیرد.

عمل جراحی فک چه پیامدهایی دارد؟

عمل جراحی فک دارای پیامد ها و عوارض مختلفی می باشد. در ادامه چند مورد از آنها را مورد بررسی قرار می دهيم. از جمله عوارض و پیامد های عمل جراحی فکعبارتند از :

خونریزی پس از عمل جراحی فک

خونریزی پس از عمل جراحی فک طبیعی بوده و ممکن است تا یک هفته بعد از عمل طول بکشد. همچنین در صورت جراحی فک بالا ممکن است خون دماغ نیز بشوید. پس از جراحی فک، صورت فرد دچار ورم و کبودی شده و تا گردن فرد گسترش پیدا می کند.

عفونت پس از عمل جراحی فک

پس از عمل جراحی فک ممکن است زخم شما عفونت کند. بنابراین انتى بیوتیکهایی که پزشک برای شما تجویز کرده را مصرف کنید.

بی حسی عضلات فک و صورت

پس از عمل جراحی فک ممکن است قسمت هایی از صورت بی حس شوند. برای مثال در صورت جراحی فک بالا دندان ها و بینی و در صورت جراحی فک پایین چانه و لب پایین بی حس می شوند. البته این بی حسی پنج روز پس از عمل یا کمتر به طور کامل از بین می رود. ولی در مواردی ممکن است دائمی باشد.

گرفتگی بینی بعد از عمل جراحی فک

پس از عمل جراحی فک ممکن است بینی شما دچار احتقان شود. با مصرف داروهای ضد احتقان و استفاده از آب گرم می توانید ترشحات بینی را خارج کنید. این مشکل دو هفته پس از عمل رفع می شود.

کاهش وزن بعد از عمل جراحی فک

پس از عمل جراحی فک فرد ممکن است با کاهش وزن 2 تا 2/5 کیلویی روبرو شود. اما پس از هفته ی اول اشتهای فرد بهتر شده و می تواند وزن از دست رفته ی خود را باز یابد.

البته بجز موارد ذکر شده یکی از پیامد های جراحی فک سفتی فک می باشد. این مشکل با حرکات معمول فک مثل جویدن رفع می شود. همچنین صدای ساییدگی در شروع حرکت فک ممکن است احساس شود. و اگر دائمی باشد در کارایی فک مشکلی ایجاد نمی کند.

برچسب ها

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در کرج بهترین جراح فک و صورت در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراح بینی گوشتی جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی فانتزی جراحی بینی گوشتی جراحی فک جراحی پلاستیک دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی ورزش بعد از جراحی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی