تماس با ما
عمل جراحی نوک بینی
28 بهمن, 1398 0

عمل جراحی نوک بینی

در این مقاله به بحث پیرامون عمل جراحی نوک بینی پرداخته می شود. از جمله مهم ترین و شایع‎ ترین مشکلاتی زیبایی افرادیکه تصمیم به انجام جراحی رینوپلاستی می گیرند، افتادگی نوک بینی است که از طریق جراحی نوک بینی و ترمیم نوک بینی و با بکارگیری از تکنیکهای نوین جراحی پلاستیک قابل اصلاح است.

عمل جراحی نوک بینی دکتر محمد مسعود یزدانیجراحی نوک بینی جهت فرم‎ دهی به قسمت‎ نوک بینی در اشخاصی انجام می ‎شود که نوک بینی شان بیش از اندازه به سمت پایین میباشد.

باید گفت جراحی نوک بینی از داخل بینی انجام می شود و پزشک قادر است از داخل بینی تغییرات لازم را روی غضروف و استخوان بینی اعمال کند. جراح برای این که در این جراحی، نوک بینی را ترمیم نماید، غضروف ‎هایی قوی به غضروف‎ های نوک بینی پیوند خواهد داد تا موجب استحکام نوک بینی شود و ظاهر آن را زیباتر سازد.

لازم به ذکر است که در عمل ترمیم نوک بینی، بخیه‏ ها از داخل زده میشوند در نتیجه اثری از جراحی نوک بینی، از بیرون قابل مشاهده نیست و این امر یکی از مهم ترین مزیت های جراحی نوک بینی است که موجب گشته ‎بسیاری از افراد به انجام این عمل روی آورند.

چنانچه در حالت طبیعی، نوک بینی کمی متمایل به سمت بالا باشد، شکل ظاهری بینی را زیباتر خواهد کرد. اگر زاویه بین لب بالایی با قسمت پایین بینی بیش از ۹۰ درجه باشد، بینی در جذاب ترین شکل خود خواهد بود.

عواملی که موجب افتادگی نوک بینی می شوند

عوامل مختلفی در افتادگی نوک بینی اثرگذارند که از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • عوامل ارثی یا ژنتیکی
  • سابقه مصدومیت یا آسیب ‌دیدگی از ناحیه بینی
  • افزایش سن و پیری

عمل جراحی نوک بینی : نکته بسیار مهمی که خیلی هم ظریف می باشد و تشخیص آن در عمل بینی اهمیت فراوانی دارد، بررسی و ارزیابی دقیق افتادگی بینی پیش از جراحی و تفاوت قائل شدن بین فرورفتگی سوراخ‌ های بینی و افتادگی نوک بینی می باشد. چرا که برخی اوقات ممکن است فرورفتگی سوراخ بینی باعث شود نوک بینی بلند به نظر آید، ولیکن درواقع در این نوع بینی ها، افتادگی واقعی نوک بینی وجود ندارد.

چنانچه بلندی بینی ناشی از تیغه میانی آن باشد، پزشک اقدام به کوتاه کردن غضروف آن از نزدیکی قسمت انتهای آن، در حین جراحی نوک بینی می نماید.

از طرفی، در افرادیکه دچار افتادگی بینی هستند و این افتادگی به دلیل بلند بودن غضروفهای جانبی (نه تیغه میانی) بینی آن ها باشد، پزشک در جراحی نوک بینی، این غضروف‌ ها را کمی کوتاه کرده و موقعیت آن ها را اصلاح می نماید تا منجر به زاویه پیدا کردن بینی به سمت بالا گردد.

 

دکتر محمد مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراح بینی گوشتی جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی استخوانی در تهران جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی گوشتی جراحی ترمیمی بینی جراحی فک حموم کردن بعد از جراحی بینی دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هترین جراح بینی استخوانی در تهران هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی ورزش بعد از جراحی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی