تماس با ما
انواع بینی
6 فروردین, 1399 0

انواع بینی

عمل بینی با هدف رفع اشکالات و نواقص انواع بینی و حفظ عملکرد طبیعی بینی و ایجاد بینی جذاب و متناسب با سایر اجزای صورت فرد انجام میشود.

انواع بینی دکتر محمد مسعود یزدانی

انواع بینی با توجه به میزان ضخامت پوست به دو گروه بینی استخوانی که دارای پوست نازکی هستند و بینی های گوشتی که دارای پوست ضخیمی هستند، تقسیم میشوند.

انواع بینی عبارتند از:

بینی های گوشتی

ویژگی بارز انواع بینی گوشتی این است که پوست ضخیمی دارند و دارای حالت پهنی در نوک بینی می باشند و همچنین به میزان زیادی در زیر پوست بافت همبند وجود دارد.

لازم به ذکر است که بینی های گوشتی دارای غدد چربی فعال در پوست نوک بینی می باشند به گونه ای که اگر با دو انگشت خود به سر بینی خود فشار وارد کنیم شاهد تراوش مقداری چربی خواهیم بود.

ضمن اینکه انواع مدل بینی های گوشتی بافت و غضروف ضعیفی دارند و به علت ضخیم بودن پوست جزئیات استخوان و غضروف بینی قابل رؤیت نمی باشد.

در عمل بینی های گوشتی برای این که نتیجه رضایت بخش و ایده آلی کسب شود شکل غضروف و استخوان بندی بینی تغییر میکند و این عمل با شیوه های مختلفی از جمله گرافت گذاری و جابه جایی بافتها صورت می گیرد.

نتیجه عمل بینی های گوشتی به علت ورم پوست بینی تا ماه ها بعد قابل مشاهده نیست؛ لذا برای قضاوت کردن نتیجه جراحی بینی گوشتی عجله نکنید.

بینی های استخوانی

بینی های استخوانی پوست نازکی دارند و دارای قوز روی پل بینی می باشند که به عنوان مدل بینی عقابی نیز شناخته میشود.

استخوان زیر پوست در این نوع بینی ها قابل لمس است و اگر بینی استخوانی دچار شکستگی شود میتوان آن را به سادگی لمس نمود.

باید گفت استخوان و غضروف بینی های استخوانی مقاوم میباشد.

بینی های استخوانی طبق ویژگی ها و مشخصات اشاره شده جزو ایده آل ترین بینی ها برای عمل بینی استخوانی به شمار می آیند؛ بدین جهت که جراح بینی خلاقیت و ظرافت کاری هایی که روی بینی اعمال نموده است قابل رؤیت بوده و زودتر خود را نشان می دهد.

 

دکتر محمد مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در کرج بهترین جراح فک و صورت در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراح بینی گوشتی جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی فانتزی جراحی بینی گوشتی جراحی فک جراحی پلاستیک دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی ورزش بعد از جراحی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی