تماس با ما
انحراف بینی
8 دی, 1398 0

انحراف بینی

انحراف بینی در تمامی افراد در درجات مختلف وجود دارد و اصولاً نمی توان فردی را پیدا کرد که بینی او دارای انحراف نباشد اما این انحراف درجات متفاوتی دارد که در بسیاری از آنها هیچ نیازی به جراحی نیست.

انحراف بینی دکتر محمد مسعود یزدانیتیغۀ وسط بینی «سپتوم» که در بالای بینی، استخوانی ست و در جلوی بینی از جنس غضروف می باشد می تواند درجاتی از انحراف را داشته باشد. این انحراف گاهی فقط داخلی ست و هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد، گاهی نیز سبب ایجاد مشکل تنفسی و یا کمی تغییر در چهره خواهد شد.

بسیاری افراد برای رفع این مشکل به متخصص و جراح مراجعه و در صدد رفع آن از طریق جراحی بینی بر می آیند. این عارضه را می توان به کمک عمل برطرف کرده و هم مشکل تنفسی و هم تغییرات مطلوب ظاهری را ایجاد نمود.

از آنجایی که ممکن است هدف متقاضی برای رفع انحراف در بینی متفاوت باشد در نتیجه جراح می تواند تصمیم او را به نتیجه برساند. گاهی برخی افراد نیاز به دستکاری و تغییر در ظاهر بینی احساس نکرده و فقط تمایل دارند جراحی بینی به سبب رفع مشکلات تنفسی شان، انجام شود.

اما برخی دیگر به این علت که انحراف و کج بودن بینی در ظاهر چهره نیز مشهود است تمایل به رفع این نقیصه خواهند داشت. البته لازم به ذکر است که هر دو مشکل، یعنی «رفع مشکل تنفسی» و «رفع کج بودن بینی» را همزمان می توان در یک نوبت جراحی انجام داد.

اَشکال متنوع انحراف بینی

این انحراف می تواند به چند شکل در نقاط مختلف بینی ایجاد شود:

  • انحراف در تیغه و استخوان بینی (بالای بینی)
  • انحراف غضروف (قسمت پایینی و نوک بینی)

علل ایجاد انحراف بینی

از آنجایی که این عارضه علت و علل متنوعی دارد می توان به مهم ترین آنها اشاره نمود:

  • انحراف و کج بودن مادرزادی بینی
  • انحراف به دلیل صدمه و ضربات ناگهانی در حوادث مختلف
  • ایجاد انحراف در طول دوران زندگی به سبب عادت های بد (دائماً دستکاری کردن بینی و یا فشار دادن به یک سمت)

تمامی این موارد می توانند تا حدی ایجاد انحراف بینی نموده اما این به آن معنا نیست که تمامی آنها نیاز به جراحی داشته باشند.

جراحی بینی برای رفع انواع انحراف های بینی فقط زمانی توسط جراح حاذق توصیه می شود که «مشکلات حاد تنفسی» و «تغییرات سخت ظاهری» ایجاد شده باشد در غیر اینصورت انحراف در بینی، امری طبیعی و عادی ست.

دکتر محمد مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در کرج بهترین جراح فک و صورت در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراح بینی گوشتی جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی فانتزی جراحی بینی گوشتی جراحی فک جراحی پلاستیک دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی ورزش بعد از جراحی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی