تماس با ما
نتیجه جراحی بینی
11 دی, 1398 0

نتیجه جراحی بینی

دانستن نتیجه جراحی بینی یکی از دغدغه های افرادی است که متقاضی عمل بینی هستند.

نتیجه جراحی بینی دکتر محمد مسعود یزدانیمسئله ای که هم برای جراح بینی و هم برای فرد اهمیت دارد این است که عمل بینی با توجه به نوع و ساختار بینی تا چه حدی پیچیده می باشد و نتیجه عمل بینی تا چه حدی موفقیت آمیز خواهد بود.

فاکتورهای مهم و اثرگذار روی نتیجه عمل بینی

میزان ضخامت پوست و نوع ساختار بینی: می توان نتیجه عمل را پیش از انجام جراحی با توجه به میزان بافت فعال چربی پوست، ضخامت پوست، ضخامت بافت های زیر جلدی و قدرت ساختار اسکلت بندی یا غضروف بینی پیش بینی کرد.

به عبارت دیگر نتیجه عمل و میزان پیشرفت و بهبودی بعد از جراحی رابطه مستقیمی با نوع پوست بینی و ضخامت آن دارد. در بینی‌ هایی با پوستی ضخیم تر از حد نرمال، تغییراتی که در بافت های غضروفی و عمدتاً در قسمت نوک بینی، اعمال می گردد برای این که به چشم بیاید لازم است از ورای این پوست ضخیم، قابل مشاهده باشد و از آنجایی که پوست ضخیم است، در این موارد نمی ‌توان انتظار نوک بینی بسیار کوچکی داشت. آگاهی داشتن از نوع پوست روی بینی موجب می گردد بیمار انتظارات و توقعات غیرمنطقی خود را کنار گذاشته و تقریباً ‌از نتیجه عمل مطلع شود.

مهارت و تجربه جراح بینی: یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم، جراح بینی است که تأثیرات بسزایی روی نتیجه عمل بینی خواهد داشت.

پیش از انجام جراحی بینی میتوان با انجام تحقیقات لازم و مشاهده نمونه کارهای جراح بینی و مراجعه حضوری به مطب از میزان رضایت بیماران از نتیجه جراحی بینی اطلاع یافت و از این طریق جراح بینی خود را با اطمینان خاطر برگزید.

لازم به ذکر است که جراح بینی خوب با تلفیق علم پزشکی و زیبایی شناسی بینی تغییرات لازم روی بینی را متناسب با سایر اجزای صورت طوری اعمال می کند، که متقاضی بهترین نتیجه ممکن را کسب نماید.

شایان توجه است که نتیجه نهایی عمل بینی پس از یک سال قابل مشاهده است به این علت که ترمیم بینی به وضعیت تثبیت شده خود برسد و تورم بینی هم بعد از گذشت یک سال کاهش یافته و رفع شود.

 

 

دکتر محمد مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید

برچسب‌ها

Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی