تماس با ما
رفع اختلالات تنفسی در جراحی بینی
14 اردیبهشت, 1399 0

رفع اختلالات تنفسی در جراحی بینی

در این مقاله به بحث پیرامون رفع اختلالات تنفسی در جراحی بینی می پردازیم. چنانچه بیماری برای عمل رینوپلاستی مراجعه کند و از پولیپ بینی رنج ببرد، نخست می بایست درمان پولیپ بینی برای او انجام شود سپس بر روی بینی اش عمل زیبایی انجام شود.

 

رفع اختلالات تنفسی در جراحی بینی

 

لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین مشکلات درون بینی که جراحان در عمل های زیبایی بینی با آن مواجه هستند، انحراف تیغه بینی می باشد. انحراف بیرونی بینی در برخی افراد با درجات گوناگونی از انحراف تیغه داخلی بینی همراه است.

در بعضی متقاضیان، تیغه داخلی بینی دچار انحراف شدید است بطوریکه در ظاهر بینی هیچ انحرافی وجود ندارد؛ باید گفت این نوع انحراف ‌ها فقط با معاینه دقیق داخل بینی تشخیص داده می شود. برخی اوقات این افراد از شنیدن این مسئله که تیغه داخلی بینی آنها دچار انحراف است، تعجب می کنند. شایان ذکر است انحراف ظاهری و داخلی بینی لزوماً با هم موازی نیستند.

در هر صورت انحراف تیغه بینی در هر دو دسته مذکور می بایست در حین عمل جراحی اصلاح شود. در ابتدای جراحی، پیش از انجام اقدامات مربوط به زیبایی و تغییر شکل ظاهری بینی، جراح بینی می بایست انحراف تیغه بینی بیمار را رفع نماید، سپس ساختار ظاهری بینی را با ایجاد تناسب در بخش های گوناگون بینی و صورت اصلاح نماید.

چنانچه تیغه داخلی بینی اصلاح نشود، فرد بعد از جراحی دچار مشکلات تنفسی از راه بینی خواهد شد.

رشد بیش از اندازه شاخک های درون بینی نیز از دیگر مشکلات شایع داخل بینی می باشد. در هر شخص بطور طبیعی، در هر طرف بینی سه بر آمدگی استخوانی در درون بینی وجود دارد که در فارسی به عنوان شاخک شناخته می شود و در اصطلاح پزشکی توربینیت بینی نام دارد.

هوای تنفسی در هنگام عبور از راه بینی، از لابلای این برآمدگی ها عبور می کند و اعمال گوناگون بینی نظیر مرطوب سازی، تصفیه و گرم کردن هوا بر روی آن صورت می گیرد. این شاخک های داخل بینی بنابر دلایل متعدد امکان دارد بیش از حد رشد کرده و منجر به تنگ شدن راه هوایی درون بینی گردند.

چنانچه رشد بیش از اندازه آن ها با درمان های دارویی معالجه نشود و برای بیمار اختلالات تنفسی ایجاد شده باشد، با شیوه های گوناگون عمل جراحی می ‌توان اندازه آن ها را کاهش داد.

 

دکتر محمد مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید

برچسب‌ها

Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی