تماس با ما
جراحی زیبایی بینی
5 آذر, 1399 2

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی به عملی گفته می شود که در طی آن، جراح با ایجاد تغییراتی بسیار مهم در غضروف و استخوان بینی، چهره و بینی فرد را به شکلی اساسی دچار تغییر کرده و زیبایی را به این شکل ایجاد می کند. این جراحی به شدت پر طرفدار است و انواع مختلفی را شامل می شود.
یک جراح بینی، قدرت و توانایی تغییرات گسترده یا جزئی در تمامی اجزای بینی را خواهد داشت و به این ترتیب، زیبایی بینی را بسیار بیشتر از قبل خواهد کرد.

 

جراحی زیبایی بینی

انواع جراحی زیبایی بینی

این جراحی مهم در انواع مختلفی انجام می شود که البته فرایند انجام تمامی آنها تقریباً به یک شکل است اما در برخی موارد، جزییات و ظریفکاری های بیشتری را می توان مشاهده کرد. این جراحی در انواع مختلفی انجام می شود:
جراحـی زیبایی بینـی فانتزی (عروسکی)
– جراحـی زیبایی بینـی طبیعی
در جراحی بینی فانتزی (عروسکی) جراح ابتدا پوست روی بینی را برداشته و ایجاد تغییرات را آغاز می کند. در این جراحی، قوس بسیار بیشتری در بالای بینی ایجاد می شود، نوک بینی تیز تر خواهد شد، سر بینی با زاویه بیشتری به سمت بالا کشیده می شود و همچنین عرض بینی هم بسیار کمتر می شود. نتیجۀ جراحی بینی عروسکی، چهره ای بسیار زیبا و فانتزی ست که البته این نوع جراحی فقط بر روی بینی های استخوانی انجام می شود.
در جراحی بینی طبیعی، جراح سعی می کند ایجاد تغییرات در قسمت های مختلف، فقط در جهت رفع ایرادات بینی باشد به گونه ای که کمتر بتوان به دستکاری شدن بینی پی برد. همچنین شکل و فرم طبیعی بینی تا حد زیادی حفظ می شود.

حتما بخوانید :بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

هزینه جراحی زیبایی بینی

جراحی های زیبایی هزینه های خاص خود را دارند اما این به معنای زیاد و بالا بودن هزینه نیست بلکه حد و حدود آنها در سراسر کشور تقریباً در یک رِنج قیمت خواهد بود. برای اینکه بتوانیم به هزینه نهایی عمل زیبایی بینی دست یابیم بررسی چند فاکتور مهم در بینی لازم است:
ابتدا نوع بینی مهم است یعنی باید دید بینی استخوانی ست یا گوشتی چون هزینه جراحی بینی های گوشتی کمی بیشتر است. همچنین چنانچه ایراد خاصی مثل شکستگی های قدیمی و اینگونه موارد وجود داشته باشد می تواند بر روی هزینه نهایی موثر باشد.
در کنار موارد بالا، انجام برخی اصلاحات جنبی مثل برداشتن پولیپ همراه با جراحی زیبایی هم می تواند بر هزینه نهایی موثر باشد. اما در تمامی این موارد، بهترین راه برای تخمین هزینه جراحی زیبایی بینی این است که حضوراً به جراح مراجعه کنید.

جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی بافت گوشتی ضخیم تر و استخوان بندی و غضروف ضعیف تری نسبت به سایر بینی ها دارد.

در عمل این نوع بینی ها چون قسمت پوست و پره های بینی بیشتر تحت تاثیر جراحی قرار می گیرد بعد از مدتی امکان متمایل شدن سر بینی به سمت پایین را دارد.

برای پیشگیری از این مشکل کمی از غضروف بینی را به پایین ان پیوند می دهند .

مشخصات بینی گوشتی

پوست بینی ضخیم، چرب به همراه منافذ وسیع

نوک بینی پهن و گوشتی

غضروف و استخوان بینی ضعیف

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی یکی از بهترین انواع جراحی بینی است. ساختار این مدل بینی به گونه ای است که پوستی نازک و بدون بافت دارد.

در این نوع جراحی به پیوند غضروف نیازی نیست چون بینی استخوانی خود غضروف کافی دارد. در بسیاری موارد بینی استخوانی دارای کمی انحراف است که در زمان جراحی، به‌ راحتی برطرف می ‌شود.

مشخصات بینی استخوانی

پوست بینی نازک

نوک بینی عمدتا عقابی و تیز

غضروف و استخوان بینی درست و محکم

 

جراحی زیبایی بینی
دکتر مسعود یزدانی جراح بینی در تهران

 کلام آخر

در پایان به این نکته متذکر می شویم که برخلاف تصور عموم که بی حسی موضعی برای عمل بینی را بهتر از بی هوشی عمومی می دانند، نتایج تحقیقات نشان داده است این تصور اشتباه است.

زیرا جراحی بینی جز عمل های کم تهاجم تر نسبت به دیگر جراحی هاست، لذا نیاز به بی هوشی با دوز بالا نیست. به عبارتی با دوز کم بیهوشی می توان یک بی هوشی مطلوب در طی عمل داشت. در بیهوشی کامل بیمار هیچگونه دردی در هنگام جراحی احساس نمی کند و جراح تسلط بالایی روی بیمار دارد.

بزرگترین نگرانی افراد برای بیهوشی عمومی حالت ناخوشایند بعد از بیهوشی مانند حالت تهوع و استفراغ است. این نگرانی را با ترکیب داروهای بیهوشی با داروی تهوع و سرگیجه می توان از بین برد. این در حالی است که در بی حسی موضعی تهوع و استفراغ در طول عمل می تواند سطح فشار خون را بالا برده و موجب کبودی، تورم و خونریزی بیشتر شود.

افرادی که برای جراحی ترمیمی از بیهوشی عمومی استفاده می کنند و در عمل اول از بی حسی موضعی استفاده کرده اند، عمدتا از بی هوشی عمومی رضایت بیشتری داشته اند. همچنین از لحاظ تکنیک پزشکی نیز بی هوشی عمومی به دلیل خونریزی کمتر و عدم حرکت بیمار بهترین گزینه است. به همین دلیل جراحان بینی، عموما بیشتر این روش را انتخاب می کنند.

دکتر مسعود یزدانی ،  بهترین جراح بینی در تهران می باشد

 

دکتر مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

 

 

نظر بدهید

نظرات

  1. قيمت جراحي بيني ترميمي چقدر ميگيرين آقاي دكتر ؟
    من قبلا عمل كردم ولي اصلا خوب نشده
    نمونه كارهاي شما رو ديدم خيلي خوشم اومده
    عكسمو كجا ميتونم بفرستم نگاه كنيد ؟؟؟

برچسب‌ها

Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی