تماس با ما
جراحی بینی
23 آذر, 1398 0

جراحی بینی

جراحی بینی مهم ترین و پرطرفدارترین جراحی زیبایی ست و به عمل زیبایی و ترمیمی بینی که توسط آن عضوی بسیار مهم و تعیین کننده در چهره، دارای تغییراتی اساسی گردد اطلاق می شود.

جراحی بینی دکتر محمد مسعود یزدانی

 

جراح با کمترین دردسر و برش های حرفه ای، این جراحی زیبایی یا اصلاحی را انجام می دهد. به عمل زیبایی بینی «رینوپلاستی» و به عمل اصلاحی و ترمیمی بینی «سپتوپلاستی»  گفته می شود.

 

متقاضی سپتوپلاستی بیشتر است یا رینوپلاستی؟

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی از عمل های مهمی ست که درخواست انجام آن بنا به دلایل متعددی در سالیان اخیر بسیار زیاد شده و متقاضیان انجام آن بسیار بیشتر از سپتوپلاستی (عمل اصلاحی-ترمیمی) می باشد.

بنا به دلایل ذکر شده، تعداد پزشکان و جراحان زیبایی بسیار افزایش یافته و همچنین آمار عمل های زیبایی بینی در حد چشمگیری افزایش داشته است. البته میزان عمل ترمیمی بینی هم تعداد قابل توجهی را شامل می شود اما از نظر درصد، به هیچ وجه قابل مقایسه با جراحی زیبایی نخواهد بود.

به کمک عمل بینی می توان انواع ایراد یا نقص در بینی را رفع و یا در صورت عدم نقص، نسبت به تغییر شکل و زیباسازی مجدد آن اقدام کرد.

اِعمال تغییرات زیر بر روی بینی توسط جراحی بینی قابل اجراست:

 • اصلاح کردن بد شکلی سوراخ بینی
 • برداشتن پولیپ بینی و درمان مشکلات تنفسی بیمار
 • کم کردن عرض بینی بخصوص در بینی گوشتی
 • برطرف کردن انواع عوارض پس از حوادث گوناگون که موجب صدمه به بینی شده اند
 • کوچک کردن بینی از طول
 • اصلاح فاصله بین لب و بینی
 • برداشتن قوض روی بینی
 • رفع ایرادات مادرزادی

 

اقدامات مهم قبل از جراحی بینی

چنانچه فردی به دلایل متنوع تصمیم به انجام جراحی مهم بینی گرفت باید چندین موضوع مهم را حتماً قبل از عمل جراحی مورد نظر قرار دهد.  پس از بررسی دقیق این موارد می توان اقدام به عمل بینی کرد:

 • جراح مورد نظر
 • سن فرد (برای دختران، بالای 16 سال و برای پسرها بالای 18 سال)
 • هزینه جراحی مهم بینی
 • کلینیک یا بیمارستان مورد نظر
 • انجام آزمایشات متنوع قبل از عمل
 • نوع مراقبت های پس از عمل
 • داروهای مورد مصرف پس از عمل بینی

تمامی این موارد بسیار مهم هستند و در به نتیجه رسیدن جراحی بینی حائز اهمیتند. چنانچه در یک یا چند مورد از آنها بی دقتی شود ممکن است نتیجۀ عمل با آن چیزی که در ذهن داشتید همخوانی نداشته باشد.

بیمارستان و کلینیک جراحی بینی

با توجه به اینکه محل انجام هر عملی به خصوص عمل های زیبایی به شدت مهم و حائز اهمیت خواهد بود قبل از انجام جراحی حتماً در مورد مرکزی که این جراحی در آن انجام می شود به خوبی تحقیق کنید.

گاهی دیده شده برخی پزشکان غیرمتبحر و البته تازه کار، در هر مرکزی اقدام به جراحی بسیار مهم بینی می کنند که نتایج آن از همان ابتدا مشخص و گاه بسیار پشیمان کننده خواهد بود. حتماً سعی کنید نسبت به مرکزی که باید در آن بستری شده و جراحی شوید حساسیت بسیاری داشته باشید.

آزمایشات مختلف قبل از عمل

بعد از مراجعه به پزشک بینی و صورت شما به دقت معاینه و با دقت و مشورت متخصص، بهترین نوع بینی که همخوانی با سایر اعضای صورت شما داشته باشد معرفی می شود هر چند امروزه همه تمایل به سربالا کردن بینی خواهند داشت که البته در اکثر موارد با تمامی چهره ها نیز سازگاری خوبی دارد.

در همین جهت، برخی آزمایش ها مانند آزمایش خون، عکسبرداری توسط دستگاه از بینی برای مشخص شدن نوع استخوان بندی و فرم آن نیز از مهم ترین مراحل عمل بینی ست که می بایستی تمامی آنها را به دقت و در مراکزی معتبر انجام دهید.

بهترین جراح برای بهترین عمل بینی

اولین مورد در جراحی مناسب بینی، پیدا کردن بهترین جراح بینی در شهر است که این کار را می توان با تحقیق از سایت پزشک، افرادی که به او مراجعه داشتند (که معمولاً می توان آنها را در مطب او پیدا کرد) و جستجوی بیشتر در شبکه های اجتماعی به دست آورد.

تشخیص بهترین جراح بینی

برای داشتن بهترین جراحی بینی باید بهترین جراح بینی را پیدا کنید و با مراجعه به او اقدامات بعدی عمل را انجام دهید.

بهترین شیوه ها برای تشخیص بهترین جراح بینی عبارتند از:

 • ابتدا آمار جراحی های موفق او را از بین افرادی که نزد این جراح، عمل بینی کرده اند جویا شوید
 • در مورد هزینه جراحی که بابت عمل از بیماران دریافت کرده سوال کنید
 • به سایت پزشک مراجعه کرده و صفحه ایشان را در فضای مجازی با دیدن عکس های واقعی از عمل بینی بررسی کنید
 • و نهایتاً مراجعه به مطب، گفتگو با جراح و سوال و جواب از مراجعینی که در مطب هستند نیز می توان راهی بسیار ایدئال و موثر باشد.

هزینه جراحی بینی

هزینه عمل بینی یکی از مهمترین عواملی ست که می تواند در تصمیم گیری نهایی برای انجام دادن یا ندادن این عملِ مهم به شدت موثر باشد. با توجه به سطح تخصص و تجربه جراح، هزینه ای بین 5 تا حدوداً 10 میلیون تومان می توان برای این جراحی در نظر داشت.

البته میانگین هزینه جراحـی بینی در سراسر کشور چیزی در حدود 6-7 میلیون تومان است اما بسته به کلینیک و یا بیمارستانی که فرد در آن بستری و جراحی خواهد شد می توان مقداری این مبالغ را بالا و پایین کرد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

پس از اینکه تمامی مراحل ابتدایی برای عمل بینی خود را انجام دادید روز عمل فرا می رسد. برای اینکه در روز جراحیظف بهترین شرایط را داشته باشید بایستی حتماً ناشتا بوده و حداقل از 8 ساعت قبل چیز نخورید چون احتمال اینکه در حین عمل، غذا از معده به سمت دهان و حلق حرکت کرده و سبب اتفاقاتی ناخواسته گردد وجود دارد. همچنین مصرف تمامی انواع دخانیات باید از 2 هفته قبل قطع شود.

 

جراحی بینی

 

بعد از این مراحل و پس از انتقال به اتاق عمل، حدوداً 2 تا 3 ساعت زمان جراحی بینی خواهد بود. بعد از اتمام جراحی، خروج از اتاق عمل و به هوش آمدن، پزشک اجازۀ تغذیه توسط آبمیوه و کیک نرم را خواهد داد. نهایتاً بعد از چند ساعت و تثبیت شرایط بدنی، به منزل خواهید رفت.

در زمان استراحت در خانه باید حتماً سر خود را بالاتر از بدن قرار داده و از کمپرس آب سرد روی صورت و اطراف پیشانی بصورت مکرر استفاده کنید تا کبودی و تورم بینی و اطراف آن هرچه زودتر فروکش نماید.

مصرف مسکن ها و داروها هم باید طبق دستور پزشک به درستی و سر وقت انجام شود.

چنانچه قصد حمام کردن داشتید اینکار را حتماً با کمک فردی دیگر انجام دهید و سرتان را از پشت بشویید تا بینی خیس نشود و در حین شستشو دست به بینی برخوردی نداشته باشد. با رعایت این نکات و موارد مهم می توانید پس از گذشت حدوداً 10 روز تا 14 هفته به روال عادی زندگی خود بازگردید.

 

دکتر مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید

برچسب‌ها

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی بهترین جراح بینی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بهترین جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی در قم بهترین جراح بینی در کرج بهترین جراح بینی فانتزی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهترین جراحی بینی در تهران بهترین جرحی بینی در تهران بهتی جراح بینی گوشتی در تهران بهرین جراح بینی در تهران بینی تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته جراح بینی جراح بینی استخوانی جراح بینی در تهران جراحی انحراف بینی جراحی بینی جراحی بینی استخوانی جراحی بینی استخوانی در تهران جراحی بینی باز جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی در بارداری جراحی بینی در تهران جراحی بینی گوشتی جراحی زیبایی بینی جراحی پلاستیک حموم کردن بعد از جراحی بینی دکتر مسعود یزدانی رینوپلاستی عمل بینی عمل جراحی بینی مراقبت های پس از عمل بینی نتیجه عمل بینی هترین جراح بینی استخوانی در تهران هزینه جراحی بینی هزینه جراحی بینی استخوانی هزینه جراحی بینی در تهران هزینه جراحی بینی در قم هزینه جراحی بینی گوشتی هزینه جراحی رینوپلاستی در کرج هزینه سپتوپلاستی در کرج هزینه عمل زیبایی بینی
Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی