تماس با ما
جراحی بینی نیمه فانتزی
4 بهمن, 1399 0

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی به شکلی از عمل زیبایی بینی گفته می شود که در آن مشخصات جراحی بینی فانتزی با آن شدت وجود نداشته و جراح سعی خواهد کرد تمام ویژگی های بینی فانتزی را با کمی تخفیف بر روی بینی اجرا کند. این نوع بینی در کنار سایر انواع بینی از پرطرفدارترین ها در دنیای جراحی زیبایی بینی ست.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی

مشخصات بینی نیمه فانتزی

این نوع بینی دارای مشخصاتی بسیار زیبا و مناسب، هماهنگ با چهره و بسیار دلپذیر است. از مشخصات این نوع بینی که پس از جراحی بینی نیمه فانتزی ایجاد می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرو رفتگی روی بینی کمتر از بینی فانتزی و بیشتر از بینی طبیعی ست
 • نوک بینی به تیزیِ نوک بینی فانتزی نیست بلکه شدت کمتری دارد
 • پهنای بینی نیمه فانتزی کمی بیشتر از بینی فانتزی ست
 • نوک بینی در بینی نیمه فانتزی با زاویه ای کمتر از بینی فانتزی به سمت بالا کشیده می شود.

تمامی این مشخصات به خوبی گویای این مسئله هستند که با نوعی بینی به شدت زیبا و خوش فرم، با رعایت تمامی استانداردهایی زیبایی در علم پزشکیِ زیبایی روبرو هستیم.

مراحل مختلف قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

در ابتدا لازم است تحقیقات جامعی راجع به جراح مورد نظر خود انجام دهید. سپس با مراجعه به جراح لازم است معاینات دقیقی از تمامی زوایا بر روی چهره انجام شده و پس از آن برای انجام آزمایشات و عکسبرداری از بینی اقدام نمایید. نهایتاً نیز پس از تعیین روز جراحی، عمل بینی نیمه فانتزی انجام می شود.

مراقبت های قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

برای انجام این نوع جراحی با توجه به اینکه دارای اهمیت ویژه ای ست لازم است هم بیمار و هم اطرافیان او نسبت به رعایت نکات بسیار مهم در روزهای قبل از جراحی توجه ویژه ای داشته باشند. با رعایت این نکات مهم می توان به موفقیت آمیز بودن جراحی و پشت سر گذاشتن روزهای نقاهت بسیار امیدوارتر بود. این نکات مراقبتی مهم عبارتند از:

 • خانمها روز جراحی آرایش نکنند اما آقایان حتماً صورت خود را اصلاح کنند.
 • در روز جراحی حتماً ناشتا به کلینیک یا بیمارستان مراجعه کنید.
 • روز قبل از جراحی نباید غذاهای پرادویه و تند مصرف کنید.
 • اگر سیگاری هستید یا عادت به قلیان کشیدن دارید حتماً باید از 2 هفته قبل آنها را ترک کنید
 • همچنین مصرف مشروبات الکلی از 2 هفته قبل ممنوع است.
 • روز جراحی حتماً لباس های گشاد و دکمه دار بپوشید تا درآوردن و پوشیدن آنها راحت باشد.
 • روز جراحی به موقع و حدوداً 2 ساعت قبل از عمل در محل حاضر باشید زیرا لازم است اقدامات مهم اولیه انجام شود.

با رعایت این نکات مهم در روزهای قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی حتماً جراحی امن و ایدئالی خواهید داشت.

 

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی

برای اینکه چنین جراحی مهم و حساسی انجام شود مبالغ مختلفی از بیمار اخذ خواهد شد که البته این هزینه ها در ابتدا مانند ویزیت جراح، هزینه آزمایشگاه و همچنین عکس از بینی خواهد بود که مجموعاٌ مبالغ زیادی نخواهد بود. اما هزینه جراحی که توسط جراح گرفته می شود بستگی به نوع بینی (استخوانی یا نیمه استخوانی) بودن، وجود ایراد مادرزادی در بینی مثل شکستگی یا انحراف، وجود برخی ایرادات تنفسی مانند پولیپ دارد که هر کدام از این موارد می توانند در حد و اندازه خود تاثیری بر هزینه نهایی عمل بینی نیمه فانتزی داشته باشند.

با در نظر داشتن تمامی این موارد می توان هزینه عمل بینی نیمه فانتزی را بین 6 تا 11 میلیون تومان در نظر گرفت که این تفاوت نیز بستگی به جراح، کلینیک مورد نظر و عواملی از این دست دارد.

دکتر مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

 

 

نظر بدهید