تماس با ما
جراحی بینی به روش بسته
22 شهریور, 1400 0

جراحی بینی به روش بسته

عمل جراحی بینی باعث شده تا کسانی که از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند و یا مشکل تنفسی آنها را آزار می دهد، دست به انجام آن بزنند. اما بعضی ها از انجام آن وحشت دارند. بهتر است بگوییم اکثر افراد از اینکه زیر تیغ جراحی بروند وحشت دارند. از آنجایی که بینی هم عضوی از صورت است و همیشه نمایان است، باعث می شود افراد از نتیجه بعد از عمل جراحی بینی خود هراس داشته باشند. علم پزشکی به آن دسته از افرادی که علاقه به جراحی بینی دارند اما از انجام آن وحشت دارند، روش نوین جراحی یعنی عمل جراحی بینی به روش بسته را پیشنهاد می کند. عمل جراحی بینی به دو روش بسته و باز انجام می شوند.

 

جراحی بینی به روش بسته

تفاوت های عمل جراحی بینی به روس بسته و باز

در هر دو روش برش های مشابهی انجام می شود اما، تفاوت اصلی این برش ها این است که در روش بسته برش ها داخلی و پنهان بوده، اما در روش باز برش ها در سطح خارجی بینی انجام می شود.
در روش باز پزشک جراح پوست روی بینی متقاضی را کنار می زند و به استخوان ها و غضروف ها دید کامل دارد. ولی در روش جراحـی بینی بسته با توجه به اینکه پزشک به استخوان ها و غضروف ها دید ندارد، فرآیند عمل پیچیده تر است و نیاز به یک متخصص با مهارت بالا دارد.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

زمان جراحی بسیار کوتاه تر می شود.
از آنجا که در جراحـی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی سطح خارجی بینی انجام نمی گیرد، پس باعث می شود متقاضی زخم کمتری را تحمل می کند.
چون در روش جراحی بینی به صورت بسته نیازی به برش سراسری کلوما نیست، گردش خون در پوست نوک بینی حفظ شده و پوست بعد از جراحی در جای خود باقی میماند و تورم بینی کمتر خواهد بود.

معایب های عمل بینی به روش بسته

نیاز به مهارت و تخصص بالای متخصص جراحی بینی
در این روش پزشک به صورت کامل نمی تواند باز بینی انجام دهد و همین امر سبب می گردد محدودیت هایی در موارد اصلاحی صورت گیرد.
تجسم بینی در حالت طبیعی به دلایل کشیدگی پوست زیر بینی و امکان تحریم شدن غضروف ها، بسیار دشوار می شود.
آیا نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی بسته یا باز تفاوتی دارد؟
خیر، نکات مراقبتی در هر دو روش باهم فرقی ندارند و تمام نکات و توصیه هایی که از طرف پزشک به شما می شود، برای هر دو روش یکسان است پس باید جدی گرفته شود.

 

دکتر مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید

برچسب‌ها

Call Now Buttonتماس با دکتر یزدانی

جراحی بینی در تهران

جراح بینی در تهران بهترین جراح بینی جراح بینی جراحی بینی